Ciekawą formą filmową jest film krótkometrażowy, o niskim nakładzie budżetowym. Czy hołdujesz tego typu projektom? My tak staramy się pokazać w naszym serwisie sposoby tworzenia takich projektów, podpytujemy także ich twórców, z czego rodzi się taki pomysł.
Są to przeważnie młodzi reżyserzy, twórcy, którzy poprzez swoją ogromną fantazję i zdolności obserwacji świata, komponują coś naprawdę wartościowego. Cały przekaz takiego filmu trwa zaledwie kilka minut, ma zawierać w sobie meritum przesłania, ma oddziaływać na widza już po kilku minutach emisji. Twórcy filmów krótkometrażowych to często graficy, artyści plastycy, o niespożytej energii i ogromnej wyobraźni.

Ostatnio film krótkometrażowy produkcji polskiej zaczyna być coraz bardziej doceniany za granicami naszego kraju. Choćby sukces produkcji Tomasza Bagińskiego „Katedra”, jest ogromnym kunsztem i wielkim graficznym majstersztykiem, dzięki czemu stał się pretendentem do Oskara. Tomasz Bagiński nadal tworzy takie surrealistyczne i magiczne projekty, są piękne, tworzone z rozmysłem i ciekawą koncepcją.

Rosną obecnie nowe pokolenia młodych twórców kina niezależnego, krótkometrażowego.

Warto śledzić ich poczynania.