Hotel Burdż al-Arab jest jednym z najdroższych hoteli świata. Nie każdy może sobie pozwolić na wynajęcie apartamentu w tym miejscu. Najczęściej spotykane są w nim bardzo ważne osoby lub po prostu światowi biznesmeni, którzy liczą na smaczek przyjemności. Hotel ten mieści się w Dubaju.

 

Jest on zbudowany na specjalnej wyspie, która go podtrzymuje. Sam budynek ma charakterystyczny i unikalny kształt żagla. Konstrukcja liczy aż 27 pięter wysokości. Jest to dokładnie 321 metrów nad poziomem morza. Hotele formalnie mogą mieć maksymalnie pięć gwiazdek, lecz Burdż al-Arab to jednak coś więcej, niż hotel. Jego jakość została oszacowana na aż 7 gwiazdek. Przed wejściem do tej niezwykłej budowli możemy zobaczyć wodno-płonącą fontannę. Specjaliści odpowiedzialni za stworzenie tej fontanny zrobili coś, czego jeszcze nie było. Połączyli dwa żywioły, wodę i ogień.

 

Dzięki temu jesteśmy w stanie teraz podziwiać ten wynalazek pod hotelem. Samo wnętrze hotelu jest niespotykanie wielkie. Po wejściu do środka zobaczymy piękną recepcję i kolejną fontannę, która wystrzeliwuje pod ciśnieniem strumień wody aż po czubek samego hotelu. Wszelkie dekoracje i zdobienia wewnątrz zostały wykonane z prawdziwego złota. Nawet do deserów w restauracji jest ono dodawane w postaci cieniutkich płatków, które możemy zjeść. Burdż al-Arab oferuje nam szereg rozmaitych atrakcji w postaci basenów, klubów, sauny. Wykwalifikowana kadra pracownicza robi wszystko co w swojej mocy, by klient był zadowolony. Klienci tego hotelu nie narzekają na usługi, są wprost zadowoleni i zawsze wracają.