suszarka-do-rak-makoinstalCoraz częściej w toaletach budynków użyteczności publicznej, do których należą szkoły, biura, sklepy, zakłady usługowe zamiast tardycyjnych ręczników tekstylnych, czy popularnych papierowych spotykamy nowoczesne, funkcjonalne suszarki do rąk. Często spotkać tam można suszarki do rąk MAKOINSTAL. Te nowoczesne i funkcjonalne suszarki do rąk wypierają dotychczasowe ręczniki zarówno tekstylne, jak i papierowe, ponieważ są wygodniejsze w eksploatacji. Nie trzeba prać, ani dokładać nowych produktów, czy opróżniać pojemników ze zużytych ręczników.

Jedynym mankamentem suszarek do rąk jest pobór energii elektrycznej. Nie można umniejszać kosztów zużycia energii elektrycznej w globalnych kosztach utrzymania budynku. A jej cena nie maleje, wręcz przeciwnie cały czas rośnie. Każdy użytkownik stara się, jak to jest tylko możliwe oszczędzać energię elektryczną. Dlaczego więc suszarka do rąk nabijająca licznik energii elektrycznej, a nie tanie ręczniki jednorazowe? Zakup suszarek to inwestycja jednorazowa. Nie wymagają uzupełniania papieru, ani żadnej dodatkowej obsługi. Dzięki podczerwieni i czujnikom działają jedynie w momencie kontaktu bezdotykowego z dłońmi. Energia pobierana jest tylko wówczs, kiedy jest to konieczne, a więc jest to maksymalna oszczędność. Nowoczesne suszarki do rąk są coraz bardziej energooszczędne dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Ponadto dla samego użytkownika sam proces suszenia rąk przebiega szybciej i sprawniej. Przy zakupie suszarki warto zwrócić uwagę na jej parametry. Im suszarka ma większą moc, tym większa jest skuteczność suszenia. Jednoczśnie sam proces suszenia przebiega szybciej. Poza tym, te o najwyższej mocy są bardzej przyjazne dla środowiska.

 

higieniczny.pl elektryczne suszarki do rąk
higieniczny.pl elektryczne suszarki do rąk

Ważny jest czas suszenia rąk. Jest to jedno, z najważniejszych kryteriów. Im szybszy okres suszenia, tym większa ilośc osób może z urządzenia skorzystać. Jest też przede wszystkim mniejsze zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie mniejsze koszta eksploatacji. Istotnym elementem funkcjonowanaia suszarki jest jej sposób uruchamiania. Najczęściej, są to urządzenia automatyczne, lub półautomatyczne. Do najpopularniejszych należą suszarki automatyczne. Włączają się i wyłączają dzięki wmontowanej fotokomórce. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik zachowuje pełną higienę ponieważ nie musi dotykać urzadzenia, jedynie wsunąć pod nie dłonie, i co ważne odbywa się to przy znacznej oszczędności energii elektrycznej. Obudowa najczęściej wykonana jest ze wzmocnionego plastiku, stali nierdzewnej, stali węglowej i niekiedy z aluminium. Są to tworzywa o znacznej odporności na uszkodzenia, które przedłużają trwałość użytkowania produktu. Toalety mają coraz bardziej wyszukany wystrój. Kolorowa ceramika, niebanalne krany, wyszukane w formie umywalki wymagają odpowiednich dodatków. Stąd ogromna różnorodność wzorów, modeli suszarek do rąk. Poza różnicą w materiale, z którego są wykonane projektanci prześcigają się we wzorach i formach tych popularnych i nowoczesnych urządzeń. Zaczynająć od prostych form, poprzez bardzo wysmakowane futurystyczne wzory. Kolorystyka też przyprawia o zawrót głowy. W takiej ilosci form i wzorów często trudno jest dokonać właściwego wyboru. Dlatego należy ustalić kilka podstawowych elementów, aby dokonać właściwego zakupu. Przede wszystkim cena. Jest to istotne zarówno w budżecie domowym, jak i instytucji, która zamierza unowocześnić swoje toalety. Kolejny element, to parametry techniczne i ostatni to estetyka i funkcjonalność urządzenia. Warto zebrać trochę informacji na temat różych firm produkujacych suszarki do rąk, ich gwarancji na produkt i funkcjonowania serwisu. Należy pamiętać, że jest to inwestycja na lata, która ma przynieść wymierne korzyści finansowe i ekologiczne.

suszarka-do-rak-makoinstal2suszarka-do-rak-makoinstal3