Pyszne jedzenie, uprzejma obsługa i fantastyczny klimat wnętrza. Idealne miejsce na organizację rodzinnych spotkań w większym gronie, imprez okolicznościowych i firmowych. To miejsce znajduje się w ustronnej okolicy Zamościa, miasta położonego w południowej części województwa lubelskiego. Przejeżdżasz przez Zamość? A może odpoczniesz w jego towarzystwie? Tutaj czas płynie wolniej. Odkrywaj Zamość razem z nami. Wskażemy Ci kilka wartościowych miejsc, które sprawią, że na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.

Aby zachęcić gości wybierających się w te okolice koniecznie trzeba nadmienić, że w 1992 roku Zamość został wpisany na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Wszak tytuły „Perła Renesansu”, „Padwa Północy” zobowiązują. Zamość prezentuje bardzo oryginalną zwartą zabudowę Starego Miasta. Znajdujący się tu zespół architektoniczno-urbanistyczny zachwyca. Starówkę otacza zieleń Parku Miejskiego. Tutejsza zabudowa charakteryzuje się typowym układem osadniczym, świadczy o tym tzw. model klinowy miasta.

W centrum znajdziemy najwięcej zabytków. Rynek Wielki to miejsce, gdzie zlokalizowany jest ratusz, w otoczeniu kamienic ormiańskich oraz pozostałości fortyfikacji, szańców miejskich z czasów zaboru rosyjskiego. Projekt miasta został zlecony włoskiemu architektowi Bernardo Morando. Włoch bardzo mocno nawiązał w nim do założeń antropomorficznych. Idąc w ślad za tym założeniem można wyznaczyć głowę miasta – pałac Zamoyskich, kręgosłup będący ulicą Grodzką biegnąca wzdłuż Rynku, natomiast ramiona stanowiły poprzeczne ulice ul. Moranda i ul. Solna. Rękoma i nogami miasta były służące do obrony bastiony.Taki ciekawy renesansowy układ pozostał niezmienny do dnia dzisiejszego i często był wymieniany jako projekt miasta idealnego.

Na wyjątkową uwagę w Zamościu zasługuje: barokowy ratusz z misternymi wachlarzowymi schodami, Pałac Zamoyskich, Akademia Zamojska, katedra, kościół św. Mikołaja, synagoga oraz zamojska twierdza z Rotundą Zamojską.